ul. Stawowa 12
Wrocław

71 344 79 62
71 344 42 27
605 678 888

Iniekcje doszklistkowe: Avastin, Lucentis lub Eylea

Operacje zaćmy

Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji

 

p1_709

W ośrodku przeprowadzamy zabiegi mikrochirurgiczne w trybie ” chirurgi jednego dnia” najczęściej w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu lub, ale jeśli jest to niezbędne – również w znieczuleniu ogólnym.

Do tego typu zabiegów dostosowana jest sala operacyjna  wyposażona w nowoczesną aparaturę zabiegową.

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest zabieg chirurgiczny. 

Wykonanie operacji we wczesnym etapie zaćmy jest bezpieczniejsze dla chorego i pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań operacyjnych.

Nieleczona zaćma może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Zabieg zaćmy przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnej aparatury Infiniti Vision System firmy Alcon, techniką OZIL minimalizującą moc ultradźwięków stosowanych w czasie zabiegu.

 

 

Na czym polega zabieg usunięcia zaćmy?

 

Znieczulenie przeprowadzone jest za pomocą kropli podanych do oka  Pacjent podczas zabiegu zachowuje pełną świadomość i kontakt z operatorem.

1) Podczas zabiegu wykonane jest cięcie małe nacięcie rogówki, nie wymagające zakładania szwów.
2) Przez cięcie operator wprowadza narzędzie, które dzięki  zastosowaniu ultradzwięków umożliwia upłynnienie zmętniałej soczewki i jej usunięcie
3) Po usunięciu zmętniałej soczewki operator wprowadza sztuczną soczewkę, która umożliwia ponownie  prawidłowe widzenie.

Zabieg usunięcia zaćmy i wszczepienie sztucznej soczewki trwa około 15-20 minut. Pacjent w tym samym dniu opuszcza ośrodek i kontaktuje się z lekarzem podczas wizyt kontrolnych.

W pierwszych dniach po zabiegu pacjenta obowiązuje zachowanie szczególnej higieny okolicy oka oraz  stosowanie kropli z antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym

Stosujemy najnowszej generacji soczewki AcrySof® IQ, które najbardziej przypominają naturalną soczewkę oka.

 

AcrySof® IQ

Materiał, z którego wykonana jest soczewka dzięki biozgodności z tkankami oka i dobremu przyleganiu do torebki soczewki sprawia, że są to obecnie najczęsciej wybierane soczewki wewnątrzgałkowe na świecie.

Soczewka  AcrySof® IQ dzięki asferycznej optyce znacznie redukuje aberracje sferyczną co pozwala pacjentom osiągnąć  lepszy kontrast widzenia.

Posiada ona zintegrowany z materiałem soczewki żółty barwnik, który zapewnia jej kolor i właściwości filtrujące swiatło odpowiadajace naturalnej soczewce ludzkiej w wieku około 30 lat. Barwnik ten jest równocześnie filtrem UV, dzięki czemu chroni oko przed wnikaniem do jego wnętrza szkodliwego promieniawania, które może uszkodzić siatkówkę.

Wszczepienie soczewki  AcrySof® IQ po usunięciu zaćmy nie tylko przywraca ostrość widzenia, ale również zapewnia  siatkówce trwałą ochronę.

 

Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny

50-018 Wrocław, ul. Stawowa 12/3

71 344 79 62

71 344 42 27

605 678 888