ul. Stawowa 12
Wrocław

Blog

Dieta a zdrowie oczu – jakie produkty wpływają na nasze widzenie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dieta ma ogromny wpływ na zdrowie oczu. Zbilansowane posiłki, bogate w witaminy i minerały, mogą pomóc w utrzymaniu dobrego wzroku oraz zapobiec wielu chorobom oczu. Warto więc dowiedzieć się, jakie produkty warto spożywać, by zadbać o nasze oczy.

Czy w ciąży należy odwiedzać okuliste?

W okresie ciąży ciało kobiety przechodzi przez wiele zmian, które mogą wpłynąć na różne aspekty jej zdrowia, w tym również na wzrok. Warto zastanowić się, czy w tym czasie istnieje potrzeba konsultacji z okulistą.

O czym warto pamiętać, by wizyta u okulisty była dla malucha łatwiejsza?

Wizyta u specjalisty, takiego jak okulista dziecięcy, może budzić obawy zarówno u rodziców, jak i u dzieci. Dlatego warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się na takie spotkanie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i sprawić, że badanie wzroku będzie dla malucha łatwiejsze. W naszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Wam w tej kwestii.

Przewlekła choroba oczu a codzienne życie – jak sobie radzić?

Przewlekłe choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma czy retinopatia cukrzycowa, mogą znacznie utrudnić codzienne życie. Wpływają na jakość widzenia, co z kolei może prowadzić do problemów z poruszaniem się, czytaniem czy wykonywaniem zawodowych obowiązków. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby radzenia sobie z tymi schorzeniami oraz dostosowania swojego trybu życia do nowych warunków.

Operacje zeza – jak przebiegają, jakie dają efekty?

Zez to schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku osób dorosłych leczenie zeza jest skomplikowane, ale możliwe. W tym wpisie omówimy, jak przebiegają operacje zeza oraz jakie efekty można osiągnąć dzięki tym zabiegom.

Metody badania pola widzenia – czym jest perymetria?

Perymetria komputerowa to nowoczesna metoda badania pola widzenia, która pozwala na dokładne określenie ubytków w zakresie przestrzeni widzianej przez oko. Dzięki tej technologii możliwe jest wykrycie ewentualnych problemów związanych z chorobami siatkówki, nerwu wzrokowego czy schorzeniami neurologicznymi. W Polsce coraz więcej gabinetów okulistycznych oferuje takie badania, a jednym z nich jest nasz Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny […]