ul. Stawowa 12
Wrocław

Blog

Operacje zeza – jak przebiegają, jakie dają efekty?

Zez to schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku osób dorosłych leczenie zeza jest skomplikowane, ale możliwe. W tym wpisie omówimy, jak przebiegają operacje zeza oraz jakie efekty można osiągnąć dzięki tym zabiegom.

Metody badania pola widzenia – czym jest perymetria?

Perymetria komputerowa to nowoczesna metoda badania pola widzenia, która pozwala na dokładne określenie ubytków w zakresie przestrzeni widzianej przez oko. Dzięki tej technologii możliwe jest wykrycie ewentualnych problemów związanych z chorobami siatkówki, nerwu wzrokowego czy schorzeniami neurologicznymi. W Polsce coraz więcej gabinetów okulistycznych oferuje takie badania, a jednym z nich jest nasz Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny […]

Jak wybrać dobrego okulistę – porady dla pacjentów

Wybór odpowiedniego specjalisty może być kluczowy dla zachowania zdrowia naszych oczu. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie kompetentnego i zaufanego okulisty, który pomoże nam zadbać o wzrok na najwyższym poziomie. W tym artykule przedstawiamy porady, które pozwolą wam podjąć właściwe decyzje dotyczące wyboru dobrego okulisty.

Czym jest pachymetria i jakie ma zastosowanie w diagnostyce oczu?

Podejrzewasz, że może masz problemy z ciśnieniem w oczach, ale nie jesteś pewien? Pachymetria to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która może pomóc w wykryciu zmian w grubości rogówki i ocenie prawdziwego ciśnienia śródgałkowego.

Sposoby na ochronę wzroku przy pracy przed komputerem

Długotrwałe korzystanie z komputera może prowadzić do różnych problemów z oczami, w tym suchości oczu, niewyraźnego widzenia, bólów głowy i zmęczenia oczu. Aby pomóc chronić swój wzrok podczas pracy, warto stosować się do sprawdzonych porad okulisty. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć napięcie oczu i chronić wzrok podczas pracy na komputerze.

Poznaj pierwsze objawy jakie mogą wskazywać na zaćmę

Zaćmę uznaje się za jedną z groźniejszych chorób oczu. Jest ona powodem stopniowej utraty wzroku, a jej przyczyną jest szybko postępujący proces starzenia się oczu. Do najczęściej występujących objawów można zaliczyć pogarszającą się ostrość widzenia, konieczność zastosowania okularów, gorsze widzenie w ostrym świetle oraz znacznych ciemnościach. Co jeszcze powinno zaniepokoić?