ul. Stawowa 12
Wrocław

Blog

O czym warto pamiętać, by wizyta u okulisty była dla malucha łatwiejsza?

Wizyta u specjalisty, takiego jak okulista dziecięcy, może budzić obawy zarówno u rodziców, jak i u dzieci. Dlatego warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się na takie spotkanie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i sprawić, że badanie wzroku będzie dla malucha łatwiejsze. W naszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Wam w tej kwestii.

Przewlekła choroba oczu a codzienne życie – jak sobie radzić?

Przewlekłe choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma czy retinopatia cukrzycowa, mogą znacznie utrudnić codzienne życie. Wpływają na jakość widzenia, co z kolei może prowadzić do problemów z poruszaniem się, czytaniem czy wykonywaniem zawodowych obowiązków. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby radzenia sobie z tymi schorzeniami oraz dostosowania swojego trybu życia do nowych warunków.

Operacje zeza – jak przebiegają, jakie dają efekty?

Zez to schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku osób dorosłych leczenie zeza jest skomplikowane, ale możliwe. W tym wpisie omówimy, jak przebiegają operacje zeza oraz jakie efekty można osiągnąć dzięki tym zabiegom.

Metody badania pola widzenia – czym jest perymetria?

Perymetria komputerowa to nowoczesna metoda badania pola widzenia, która pozwala na dokładne określenie ubytków w zakresie przestrzeni widzianej przez oko. Dzięki tej technologii możliwe jest wykrycie ewentualnych problemów związanych z chorobami siatkówki, nerwu wzrokowego czy schorzeniami neurologicznymi. W Polsce coraz więcej gabinetów okulistycznych oferuje takie badania, a jednym z nich jest nasz Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny […]

Jak wybrać dobrego okulistę – porady dla pacjentów

Wybór odpowiedniego specjalisty może być kluczowy dla zachowania zdrowia naszych oczu. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie kompetentnego i zaufanego okulisty, który pomoże nam zadbać o wzrok na najwyższym poziomie. W tym artykule przedstawiamy porady, które pozwolą wam podjąć właściwe decyzje dotyczące wyboru dobrego okulisty.

Czym jest pachymetria i jakie ma zastosowanie w diagnostyce oczu?

Podejrzewasz, że może masz problemy z ciśnieniem w oczach, ale nie jesteś pewien? Pachymetria to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która może pomóc w wykryciu zmian w grubości rogówki i ocenie prawdziwego ciśnienia śródgałkowego.