ul. Stawowa 12
Wrocław

Badanie na ekranie Hessa — Wrocław

Przeprowadzamy badanie na ekranie Hessa w klinice, która znajduje się we Wrocławiu. Procedura umożliwia dokonanie oceny ruchu gałek ocznych. Jest wykonywane metodą koordynometrii na Ekranie Hessa. Stanowi podstawowe, a zarazem niezbędne badanie wykonywane przed podjęciem leczenia specyficznego, nierównoległego ustawienia gałek ocznych u dzieci, czyli zeza. Istnieją również inne wskazania do wykonania badania, takie jak nieprawidłowe określanie lokalizacji przedmiotów otaczających Pacjenta lub brak ruchu oka. Badanie na ekranie Hessa jest bezinwazyjna i bezbolesne. Trwa od 15 do 20 min.

Przygotowanie do badania

Badanie na ekranie Hessa nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed przystąpieniem do niego należy skonsultować się z lekarzem w celu omówienia szczegółów dotyczących przebiegu badania czy wskazań do jego przeprowadzenia. Następnie w umówionym dniu należy pojawić się w klinice.

W trakcie badania pacjent powinien postępować zgodnie ze wskazaniami personelu medycznego. Dzięki temu procedura przebiegnie sprawnie, a jej wyniki będą miały obiektywny charakter i pozwolą skierować badaną osobę na odpowiedni zabieg lub inną procedurę zalecaną w przypadku wykrycia konkretnych schorzeń.

TECHNIKA BADANIA

Badany siedzi przed siatką Ekranu Hessa w odległości 0.5 do 1m. Zakładamy na oczy czerwono-zielone okulary, które rozkojarzą widzenie oka prawego i lewego. Pacjent trzyma latarkę rzutującą na ekran zielony punkt, za pomocą którego ma wskazać w którym miejscu znajduje się czerwony punkt na ekranie. Wykonujemy zapisy na dwóch schematach.

Główne wskazania

  • zez
  • podwójne widzenie
  • zaburzenia ruchomości gałek ocznych

 

p1_706