ul. Stawowa 12
Wrocław

71 344 79 62
71 344 42 27
605 678 888

Klinika suchego oka

Zespół suchego oka

Zespół suchego oka
Zespół suchego oka to wieloczynnikowe schorzenie powierzchni oka, charakteryzujące się utratą homeostazy filmu łzowego z towarzyszącymi objawami ocznymi

Zobacz szczegóły…

 

Meibografia – obrazowanie gruczołów Meiboma

Badanie gruczołów meiboma
Gruczoły Meiboma to gruczoły łojowe, które znajdują się w tarczkach powiek. Gruczoły te syntezują i wydzielają lipidy oraz białka zapobiegające parowaniu łez, które są dostarczane do brzegu górnej i dolnej powieki oka. Do diagnostyki morfologii gruczołów Meiboma używamy badania nazywanego Meibografią. Polega ono na wykonaniu zdjęć gruczołów w podczerwieni i ocenie prawidłowości ich wyglądu. Meibografia jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym.

Zobacz szczegóły…

 

NIKBUT – Nieinwazyjny Czas Przerwania Filmu Łzowego

Automatyczny pomiar – czasu pierwszego przerwania filmu łzowego i kolejnych. Obrazowanie w formie mapy i wykresów
Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Pacjent siada przy aparacie. Po kilkakrotnym mrugnięciu otwiera oczy (nie należy otwierać ich zbyt szeroko), patrzy na wprost i powstrzymuje się przez chwilę od mrugania. Oprogramowanie dzieli powierzchnię oka przy pomocy siatki na sekcje i monitoruje stan filmu łzowego w każdej z nich mierząc czas upływający od otwarcia oczu do chwilijego przerwania. Indywidualne dla każdej sekcji jak i średnią dla całego oka.

Zobacz szczegóły…

 

Osmometria

Zobacz szczegóły…

 

Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny

50-018 Wrocław, ul. Stawowa 12/3

71 344 79 62

71 344 42 27

605 678 888