ul. Stawowa 12
Wrocław

Klinika suchego oka

Zespół suchego oka

Zespół suchego oka
Zespół suchego oka to wieloczynnikowe schorzenie powierzchni oka, charakteryzujące się utratą homeostazy filmu łzowego z towarzyszącymi objawami ocznymi

Zobacz szczegóły…

 

Meibografia – obrazowanie gruczołów Meiboma

Badanie gruczołów meiboma
Gruczoły Meiboma to gruczoły łojowe, które znajdują się w tarczkach powiek. Gruczoły te syntezują i wydzielają lipidy oraz białka zapobiegające parowaniu łez, które są dostarczane do brzegu górnej i dolnej powieki oka. Do diagnostyki morfologii gruczołów Meiboma używamy badania nazywanego Meibografią. Polega ono na wykonaniu zdjęć gruczołów w podczerwieni i ocenie prawidłowości ich wyglądu. Meibografia jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym.

Zobacz szczegóły…

 

NIKBUT – Nieinwazyjny Czas Przerwania Filmu Łzowego

Automatyczny pomiar – czasu pierwszego przerwania filmu łzowego i kolejnych. Obrazowanie w formie mapy i wykresów
Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Pacjent siada przy aparacie. Po kilkakrotnym mrugnięciu otwiera oczy (nie należy otwierać ich zbyt szeroko), patrzy na wprost i powstrzymuje się przez chwilę od mrugania. Oprogramowanie dzieli powierzchnię oka przy pomocy siatki na sekcje i monitoruje stan filmu łzowego w każdej z nich mierząc czas upływający od otwarcia oczu do chwilijego przerwania. Indywidualne dla każdej sekcji jak i średnią dla całego oka.

Zobacz szczegóły…

 

Osmometria

Zobacz szczegóły…