ul. Stawowa 12
Wrocław

Laser MLT – Mikropulsowa Selektywna Trabekuloplastyka

Zależy nam przede wszystkim na spełnianiu potrzeb naszych pacjentów i zapewnieniu im jak najlepszej opieki. To dlatego cały czas rozbudowujemy naszą ofertę i oferujemy im nowoczesne rozwiązania. W klinice posiadamy laser MLT, który jest prawdziwym zbawieniem w leczeniu jaskry. Dużym atutem tej metody jest to, że mikrupulsy lasera nie uszkadzają tkanki, za to obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe, a przy tym również znacząco ułatwiają odpływ wodnistej cieczy.

Zabieg MLT jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczulenia kroplowym. W razie takiej potrzeby, można go powtórzyć już po pół roku.

Laser SLT – Selektywna Trabekuloplastyka Laserowa

Laser SLT również stosuje się powszechnie w przypadku leczenia jaskry. Jeżeli chodzi o główne wskazania do zastosowania tej metody, to można tutaj wyróżnić jaskrę otwartego kąta, a także nadciśnienie oczne. Dużym atutem tej metody jest przede wszystkim to, że jest bezbolesna, a także nieinwazyjna, a więc często jest metodą pierwszego wyboru.

Laser skutecznie oczyszcza drogi odpływu cieczy wodnistej. Terapię można stosować nie tylko w początkowych fazach choroby, ale również w przypadku już zaawansowanej jaskry, kiedy operacja wiązałaby się ze zwiększonym ryzykiem. Metoda jest bezpieczna, a więc z powodzeniem stosuje się ją również u młodych osób.