ul. Stawowa 12
Wrocław

Lupy

lupy

Stosujemy je głównie do czytania, ale mogą być wykorzystywane nie tylko w warunkach domowych ale również poza nim np. w sklepie do sprawdzenia daty ważności produktu, na przystanku do odczytania rozkładu jazdy, w urzędzie, banku do odczytania drobnego druku itp.
Wielofunkcyjność lup i ich niska cena, a przy tym doskonałe warunki optyczne i jakość wykonania sprawiają, iż cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów niedowidzących.

Wyróżniamy kilka rodzajów lup, w zależności od przeznaczenia, sposobu montażu, powiększenia itp.
Lupy ręczne- polecamy lupy z podświetleniem diodowym, które dodatkowo wzmacnia kontrast i ułatwia czytanie w różnych warunkach także tam gdzie brak dobrego oświetlenia
Lupy stojące – np. lupa linijka, czy lupa na nóżkach, pod którą można pisać
Lupy klips –przypinane do okularów do bliży – pozwalają uzyskać „wolne ręce”
Lupy dedykowane do wykonywania określonych czynności np. hafciarka do wyszywania, lupa cążki- do obcinania paznokci czy lupa montowana na fiolkę z lekarstwem – ułatwiająca odczytywanie zawartych na niej informacji.
Lupy elektroniczne –wmontowana kamera wyświetla powiększony obraz na wyświetlaczu LCD.
Istnieje możliwość zmiany koloru podświetlenia (białe, czarne, żółte, niebieskie itp.),
oglądania kolorowych zdjęć czy czytania np. map, możliwość pisania z zastosowaniem tego urządzenia.
Bardzo duże regulowane powiększenie i duży ekran kwalifikują tą pomoc optyczną jako jedną z najlepszych pomocy optycznych – niestety ograniczaną przez wysoką cenę 2800zł (patrz dodatkowe dotacje)