ul. Stawowa 12
Wrocław

Soczewki kontaktowe

W naszym Ośrodku znajduje się salon optyczny, w którym pomagamy dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe. Oferujemy m.in. soczewki jednodniowe, tygodniowe i miesięczne znanych producentów. Wieloletnie doświadczenie naszych okulistów umożliwia dobranie soczewek kontaktowych osobom borykającym się z różnymi schorzeniami. Dzięki wnikliwej diagnostyce, możemy dobrać soczewki pacjentom z nietypową geometrią  rogówki, dużą wadą wzroku czy astygmatyzmem. Dysponujemy soczewkami sferycznymi, torycznymi, multifocalnymi, multifokalno-torycznymi. Ponadto możemy wykonać soczewki na zamówienie. Zapraszamy do naszego salonu, jeśli pragną Państwo dobrać odpowiednie miękkie bądź twarde soczewki kontaktowe.

Korekcyjne soczewki kontaktowe

Jest to wręcz idealna alternatywa dla tradycyjnych okularów. Korekcyjne soczewki kontaktowe nie bez powodu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest to idealny wybór dla wszystkich osób, które lubią aktywnie spędzać czas lub po prostu cenią wygodę. W naszej ofercie można znaleźć soczewki, po które warto sięgnąć w sytuacji, w której dana osoba nie chce lub nie może nosić tradycyjnych okularów. Proponowana przez nas alternatywa może być używana na co dzień, ale również okazyjnie, wszystko jest uzależnione od indywidualnych potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby.

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet, a wśród nich na pewno można wyróżnić naturalny wygląd, brak parowania, a także to, że nie ograniczają pola widzenia.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Specjaliści w naszej klinice pomagają dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe. Nasi optometryści określają ostrość widzenia, wadę wzroku, a także krzywiznę rogówki. Ponadto skupiają się również na tym, czy pacjent nie ma żadnych przeciwskazań do korzystania z tej formy poprawy wzroku. Nasi doświadczeni specjaliści pomagają również w nauce zakładania oraz ściągania soczewek. Jest to bardzo ważne, podobnie jak dobór właściwych płynów czyszczących, a także pojemników do przechowywania, co może znacząco poprawić długość używania produktu. Soczewki kontaktowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ wpływa to również na brak późniejszych stanów zapalnych czy podrażnień.