ul. Stawowa 12
Wrocław

Szkła okularowe

Oferujemy soczewki o róznych konstrukcjach, sposobach działania: p1_759

  • soczewki jednoogniskowe-pozwalają skorygować wadę wzroku w jednym obszarze np. bliży (okulary do czytania ) lub tylko dali .W przypadku osób które potrzebują korekcji do różnych odległości polecane są soczewki progresywne lub „biurowe”.
  • soczewki dwu lub wieloogniskowe są to soczewki które pozwalają korygować dal i bliż jednocześnie, niestety wadą tych soczewek jest widoczna linia podziału pomiędzy strefami jak też brak możliwości ostrego widzenia odległości pośrednich.
  • Soczewki progresywne są odpowiedzią współczesnej technologii na problem prezbiopii , wady, która powoduje konieczność korekcji wzroku przy obserwacji przedmiotów blisko położonych, oraz innych zaburzeń akomodacji również u dzieci.
    Tego rodzaju korekcja może występować zarówno w soczewkach okularowych jak i w kontaktowych. Soczewka progresywna podzielona jest na strefy o różnej mocy optycznej co pozwala widzieć komfortowo na każdą odległość, od bliży poprzez strefy pośrednie do pełnej dali , eliminuje to konieczność posiadania dwóch par okularów. Również istnieje wiele rodzajów soczewek progresywnych różniących się konstrukcją. W doborze odpowiednich szkieł do wieku pacjenta i jego indywidualnych potrzeb pomogą Państwu nasi optycy.
    Zastosowanie soczewek progresywnych jest to najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę.
  • soczewki biurowe –to rozwiązanie dla osób z presbiopią wykorzystujących przede wszystkim strefę bliży np. osoby pracujące w biurze, przy monitorze komputerowym. Soczewki te pozwalają na komfortowe widzenie w odległościach od ok.20 cm do4 m. Różnią się one od soczewek progresywnych brakiem korekcji dali lecz to z kolei pozwala na wykorzystanie szerszego, panoramicznego pola do odległości pośrednich oraz bliskich co gwarantuje bardzo komfortowe widzenie w obrębie pomieszczeń . Soczewki te mogą stosować osoby z początkującą presbiopią jak też mogą być wspaniałym uzupełnieniem dla osób już korzystających z soczewek progresywnych.
  • to soczewki dla osób od 20 do 45 roku życia -zmniejszają zmęczenie oczu związane z długotrwałą pracą przy komputerze, czytaniem i innymi czynnościami wykonywanymi z bliskiej odległości. Poprzez zastosowanie niewielkiej zmiany mocy wspomagają wysiłek akomodacyjny.
  • dla dzieci stosujemy soczewki lekkie ,cienkie, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na zarysowania. Uszlachetnione zintegrowanymi powłokami soczewki zwiększą komfort oraz bezpieczeństwo naszych małych klientów.
  • soczewki fotochromowe są to soczewki o zmiennym zabarwieniu ,dostosowujące swe zabarwienie do natężenia światła , ich zaletą jest uniwersalne zastosowanie. Wspaniale spełniają swoją rolę jako szkła ochronne przed promieniowaniem UVA i UVB bez względu na stopień zabarwienia jak również absorbują światło widzialne czyli ograniczają dostęp nadmiaru światła tworząc maksymalną ochronę. Natomiast w pomieszczeniach soczewki rozjaśniają się osiągając przejrzystość pozwalając swobodnie wykonywać każdy rodzaj czynności bez zmiany okularów .Zabarwienie soczewek jest także w dużym stopniu uzależnione od temperatury ,czym niższa temperatura tym soczewka wykazuje silniejsze zabarwienie i odwrotnie –to cecha która niestety dyskwalifikuje fotochromy jako soczewki przeciwsłoneczne w upalne lato lecz będą niezastąpioną ochroną przed słońcem w zimie na śniegu.
  • rozproszone światło które zostaje odbite od płaskich powierzchni np. : jezdni ,tafli wody ,powoduje refleksy świetlne które zaburzają postrzeganie kształtów , koloru obniżają kontrast rozpraszając uwagę użytkownika, aby tego uniknąć stosuje się filtry polaryzacyjne. Filtry te mają na celu uporządkowanie fal świetlnych w jednej płaszczyźnie i eliminacje niepożądanych refleksów świetlnych. Polaryzacja jest polecana przede wszystkim kierowcom, wędkarzom i osobom uprawiającym sporty wodne.
  • korekcja pryzmatyczna może być zastosowana w postaci szkieł okularowych o budowie pryzmatu lub w przypadku dużych mocy w postaci foli Fresnela naklejanej na szkło okularowe. Tego rodzaju korekcja stosowana jest w przypadku podwójnego widzenia i zeza. Soczewki tego rodzaju są dostępne również z powłokami uszlachetniającymi i ochronnymi.
  • dla kierowców zostały zaprojektowane szkła fotochromowe DRIVEWEAR ze wstępnym zabarwieniem oraz warstwami polaryzacyjnymi eliminującymi odbicia światła, szkła te zostały zaprojektowane tak aby zmieniały swe zabarwienie nie tylko pod wpływem promieniowania UV ale również reagowały na światło widzialne powodując zabarwienie również za szybą samochodu. W zależności od intensywności promieni słonecznych nabierają różnych kolorów od zielonego przez bursztynowy do brązu . Podczas zachmurzenia przyjmują kolor zielonkawy podnoszą wtedy kontrasty co zwiększa postrzeganie kształtów, wzmacnia barwy i rozjaśnia obraz . Są polecane dla kierowców do jazdy w dzień ,w związku z tym iż posiadają wstępne zabarwienie nie nadają się do prowadzenia pojazdów nocą.
  • konstrukcja asferyczna pozwala uzyskać bardziej płaskie soczewki nie powodując jednocześnie zniekształceń obrazu w obszarach peryferyjnych, pomniejszania lub powiększania obrazu który jest bardziej zbliżony do rzeczywistego świata w naturalnych wymiarach .Ponieważ soczewka dodatnia powoduje powiększenie oka użytkownika okularów a ujemna pomniejszenie, zastosowanie asferyczności ma walory również estetyczne gdyż oczy wyglądają bardziej naturalnie.
  • soczewki przeciwsłoneczne mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV a więc koniecznie muszą posiadać filtry UVA i UVB jak też przed olśnieniem spowodowanym silnym oślepiającym światłem. Niestety na rynku w dalszym ciągu można kupić okulary z zabarwieniem, pozbawione filtrów UV. Wybierając soczewki przeciwsłoneczne proponujemy ich zakup w renomowanych salonach optycznych gdzie wykwalifikowani optycy zwracają szczególną uwagę na jakość i skuteczność ochrony naszych oczu.
    Soczewki przeciwsłoneczne występują w różnym stopniu zabarwienia i transmisji światła wyrażonym procentowo, w zależności od warunków w jakich będziemy przebywać oraz od indywidualnej wrażliwości na światło (np. 15% transmisji światła i 85 % absorpcji ,50% transmisji światła i 50% absorpcji). Należy nadmienić iż szkła okularowe o absorpcji powyżej 20% nie nadają się do prowadzenia pojazdów nocą.
    Pacjenci potrzebujący okularów korekcyjnych mogą również korzystać z ochrony przeciwsłonecznej ponieważ soczewki korekcyjne można wzbogacić o powłoki UV i barwienia przeciwsłoneczne, podnosząc komfort widzenia. Dla zwiększenia niepowtarzalności okularów można soczewki barwić w wielu dostępnych kolorach i odcieniach w zależności od ich późniejszego zastosowania.
    Pacjenci, którzy na co dzień korzystają z niebarwionych szkieł okularowych mają możliwość zastosowania nakładek przeciwsłonecznych, które mocowane są za pomocą klipsa na okulary. Szybki i łatwy montaż powoduje, iż są chętnie stosowane przez naszych klientów.