ul. Stawowa 12
Wrocław

Przygotowanie dziecka do wizyty u okulisty dziecięcego

dziewczynka podczas badania u okulisty

Problemy ze wzrokiem coraz częściej występują również u dzieci. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola, wczesna diagnostyka, a także szybkie wdrożenie leczenia. Jak jednak przygotować malucha do pierwszej wizyty u okulisty dziecięcego? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania praktycznych porad w tym zakresie.

Rozmowa to podstawa

Przed udaniem się do gabinetu z dzieckiem najlepiej porozmawiać o wizycie tak, aby wzbudzić w nim ciekawość. Warto opowiedzieć o sprzętach, które mogą znajdować się w takiej placówce, a także o tym, jak taka wizyta może wyglądać. Pozwoli to zmniejszyć stres małego pacjenta i sprawić, że będzie on do niej lepiej przygotowany.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że stres opiekuna będzie udzielał się także dziecku. Warto więc samemu do takiej wizyty podchodzić w sposób bardzo spokojny.

Wybór odpowiedniego gabinetu i okulisty dziecięcego

Ogromny wpływ na przebieg samej konsultacji będzie miał oczywiście okulista przeprowadzający badanie. Warto, aby był doświadczony w przeprowadzaniu konsultacji z dziećmi, a także wiedział, jak prawidłowo podejść do młodszych pacjentów. W tym celu najlepiej sprawdzić ofertę danego gabinetu, a także zweryfikować jakimi opiniami się cieszy. Można to skontrolować także „na własnej skórze”, zwłaszcza jeśli rodzic boi się reakcji swojego dziecka.

Niech ten dzień będzie pozytywny

Dobrze, aby dziecko zostało też wynagrodzone po samej wizycie u okulisty tak, aby na przyszłość miało jak najlepsze konotacje z taką konsultacją. Może to być np. wizyta w ulubionej lodziarni, mała zabawka, a także wspólna wizyta na placu zabaw. Wszystko będzie oczywiście zależeć od wieku dziecka oraz od tego, jakie ma ono indywidualne preferencje w tym zakresie.

Przygotowanie dziecka do wizyty u okulisty dziecięcego może znacząco ułatwić taką konsultację. Oczywiście ważny jest też wybór gabinetu. W naszej placówce wykonujemy również takie usługi jak leczenie zeza u dzieci, mamy więc doświadczenie w tym zakresie. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej.