ul. Stawowa 12
Wrocław

Iniekcje doszklistkowe: Avastin, Lucentis lub Eylea

Operacje zaćmy — Wrocław

p1_709

W Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym we Wrocławiu przeprowadzamy operacje zaćmy w trybie „chirurgii jednego dnia”. Zabiegi przeprowadzane są przy znieczuleniu miejscowym lub, jeśli zajdzie taka potrzeba, w znieczuleniu ogólnym.

Do tego typu zabiegów dostosowana jest sala operacyjna wyposażona w nowoczesną aparaturę zabiegową. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest zabieg chirurgiczny. Wykonanie operacji we wczesnym etapie zaćmy jest bezpieczniejsze dla chorego i pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań operacyjnych. Nieleczona zaćma może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Operacja zaćmy przeprowadzana jest za pomocą nowoczesnej aparatury Infiniti Vision System firmy Alcon, techniką OZIL minimalizującą moc ultradźwięków stosowanych w czasie zabiegu.

Na czym polega zabieg usunięcia zaćmy?

Przed przystąpieniem do operacji zaćmy, przeprowadzane jest znieczulenie Pacjenta za pomocą kropli podanych do oka. Podczas zabiegu Pacjent zachowuje pełną świadomość i kontakt z operatorem.

  1. Podczas zabiegu wykonane jest cięcie małe nacięcie rogówki, nie wymagające zakładania szwów.
  2. Przez cięcie operator wprowadza narzędzie, które dzięki zastosowaniu ultradzwięków umożliwia upłynnienie zmętniałej soczewki i jej usunięcie
  3. Po usunięciu zmętniałej soczewki operator wprowadza sztuczną soczewkę, która umożliwia ponownie prawidłowe widzenie.

Zabieg usunięcia zaćmy i wszczepienie sztucznej soczewki trwa około 15-20 minut. Pacjent w tym samym dniu opuszcza ośrodek, a z lekarzem kontaktuje się podczas wizyt kontrolnych. W pierwszych dniach po zabiegu pacjenta obowiązuje zachowanie szczególnej higieny okolicy oka oraz stosowanie kropli z antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym Stosujemy najnowszej generacji soczewki AcrySof® IQ, które najbardziej przypominają naturalną soczewkę oka.

AcrySof® IQ

Produkcja soczewek odbywa się przy użyciu materiału wykazującego się biozgodnością z tkankami oka. Wpływa to na jego dobre przyleganie do torebki soczewki. Z tego powodu produkty AcrySof® są najczęściej wybieranymi soczewkami wewnątrzgałkowymi na świecie. Asferyczna optyka znacznie redukuje aberrację sferyczną, co wpływa na poprawę kontrastu widzenia. Soczewka posiada zintegrowany z materiałem żółty barwnik, który zapewnia jej odpowiedni kolor i właściwości filtrujące, odpowiadające naturalnej soczewce ludzkiej w wieku około 30 lat. Barwnik ten jest równocześnie filtrem UV, dzięki czemu chroni oko przed wnikaniem do jego wnętrza szkodliwego promieniowania, które może uszkodzić siatkówkę.

Wszczepienie soczewki AcrySof® IQ po usunięciu zaćmy nie tylko przywraca ostrość widzenia, ale również zapewnia siatkówce trwałą ochronę.

Usunięcie zaćmy — przygotowanie do zabiegu

medycznej przed przystąpieniem do operacji. W jej trakcie lekarz omówi przebieg zabiegu, a także wymogi związane z dalszym braniem lub ewentualnym odstawieniem przyjmowanych leków.

Dzień przed i w dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Warto również powstrzymać się od nakładania makijażu oraz kosmetyków pielęgnacyjnych na obszar zabiegowy. W ramach przygotowania warto również omówić z okulistą przebieg operacji zaćmy, a także wybrać osobę towarzyszącą, która zaopiekuje się pacjentem tuż po zakończeniu procedury.