ul. Stawowa 12
Wrocław

Iniekcje doszklistkowe: Avastin, Lucentis lub Eylea

Operacje zaćmy

Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji

 

p1_709

W Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym zabiegi mikrochirurgiczne, takie jak operacje zaćmy, przeprowadzamy w trybie ”chirurgii jednego dnia”. Zabiegi przeprowadzane są przy znieczuleniu miejscowym lub, jeśli zajdzie taka potrzeba, w znieczuleniu ogólnym.

Do tego typu zabiegów dostosowana jest sala operacyjna  wyposażona w nowoczesną aparaturę zabiegową. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest zabieg chirurgiczny. Wykonanie operacji we wczesnym etapie zaćmy jest bezpieczniejsze dla chorego i pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań operacyjnych. Nieleczona zaćma może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Operacja zaćmy przeprowadzana jest za pomocą nowoczesnej aparatury Infiniti Vision System firmy Alcon, techniką OZIL minimalizującą moc ultradźwięków stosowanych w czasie zabiegu.

Na czym polega zabieg usunięcia zaćmy?

Przed przystąpieniem do operacji zaćmy, przeprowadzane jest znieczulenie Pacjenta za pomocą kropli podanych do oka. Podczas zabiegu Pacjent zachowuje pełną świadomość i kontakt z operatorem.

  1. Podczas zabiegu wykonane jest cięcie małe nacięcie rogówki, nie wymagające zakładania szwów.
  2. Przez cięcie operator wprowadza narzędzie, które dzięki  zastosowaniu ultradzwięków umożliwia upłynnienie zmętniałej soczewki i jej usunięcie
  3. Po usunięciu zmętniałej soczewki operator wprowadza sztuczną soczewkę, która umożliwia ponownie  prawidłowe widzenie.

Zabieg usunięcia zaćmy i wszczepienie sztucznej soczewki trwa około 15-20 minut. Pacjent w tym samym dniu opuszcza ośrodek, a z lekarzem kontaktuje się podczas wizyt kontrolnych. W pierwszych dniach po zabiegu pacjenta obowiązuje zachowanie szczególnej higieny okolicy oka oraz  stosowanie kropli z antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym Stosujemy najnowszej generacji soczewki AcrySof® IQ, które najbardziej przypominają naturalną soczewkę oka.

AcrySof® IQ

Produkcja soczewek odbywa się przy użyciu materiału wykazującego się biozgodnością z tkankami oka. Wpływa to an jego dobre przyleganie do torebki soczewki. Z tego powodu produkty AcrySof® są najwcześniej wybieranymi soczewkami wewnątrzgałkowymi na świecie. Asferyczna optyka znacznie redukuje aberrację sferyczną, co wpływa na poprawę kontrastu widzenia. Soczewka posiada zintegrowany z materiałem żółty barwnik, który zapewnia jej odpowiedni kolor i właściwości filtrujące, odpowiadające naturalnej soczewce ludzkiej w wieku około 30 lat. Barwnik ten jest równocześnie filtrem UV, dzięki czemu chroni oko przed wnikaniem do jego wnętrza szkodliwego promieniowania, które może uszkodzić siatkówkę.

Wszczepienie soczewki  AcrySof® IQ po usunięciu zaćmy nie tylko przywraca ostrość widzenia, ale również zapewnia  siatkówce trwałą ochronę.