ul. Stawowa 12
Wrocław

badanie wzroku

Leczenie

Laseroterapia siatkówki
Leczenie

W naszym ośrodku zapewniamy Państwu kompleksową opiekę. Do Państwa dyspozycji oddajemy wykwalifikowanych specjalistów oraz sprzęt najwyższej klasy. Mogą Państwo poddać się laseroterapii siatkówki, ale też innym zabiegom, operacjom i metodom leczenia, dzięki którym schorzenia, na które cierpicie, mogą wreszcie przestać Was nękać. Laserową terapię siatkówki prowadzimy przy użyciu wysokiej klasy aparatu IRIS Medical OcuLight GL, a nad Państwa bezpieczeństwem czuwa doświadczona kadra.

Zobacz szczegóły

 

p1_713

Zabiegi laserowe – kapsulotomia oraz irydotomia

Innymi zabiegami laserowymi, którym mogą poddać się Państwo w naszym ośrodku, są kapsulotomia oraz irydotomia. Kapsulotomia laserowa stosowana jest w wypadku występowania zaćmy wtórnej, a więc przypadłości, która objawia się zmętnieniem torebki tylnej, która może mieć miejsce po wszczepieniu soczewki wewnątrzgałkowej. Zabieg irydotomii z użyciem lasera YAG należy natomiast do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod w radzeniu sobie z jaskrą.

Zobacz szczegóły

 

Iniekcje do ciała szklistego: Avastin, Lucentis lub EyleaLeczenie

Dzięki zaangażowaniu i pomocy firm farmaceutycznych, możemy zaoferować Państwu nowe, niższe ceny zabiegów iniekcji do ciała szklistego. Korzystając ze skutecznych leków, będących odpowiedzią na rosnące potrzeby naszych Pacjentów, staramy się pomagać Państwu możliwie najskuteczniej. Głównym działaniem stosowanych przez nas preparatów jest zapobieganie wzrostowi nieprawidłowych naczyń krwionośnych. Tym sposobem można zniwelować obrzęk siatkówki.

Zobacz szczegóły

 

Leczenie zeza u najmłodszych

Leczenie zeza u najmłodszych dzieli się na zachowawcze i operacyjne. Leczenie zachowawcze polega na wyrównaniu wady wzroku przez  dobór odpowiednich szkieł okularowych oraz leczeniu niedowidzenia, przez zasłanianie oka lepiej widzącego. Jeśli pomimo zastosowania tych metod zez nadal się utrzymuje, należy przeprowadzić zabieg operacyjny, aby  poprawić równowagę mięśniową.

Zobacz szczegóły

 

Operacja zeza u dorosłych pacjentów

Operacja zeza u dorosłych pacjentów wiąże się z powikłaniami, które nie dotykają najmłodszych poddanych temu samemu zabiegowi. Jednym ze skutków ubocznych operacyjnego leczenie zeza u dorosłych może być hyperefekt, czyli zez następczy. Innym negatywnym następstwem operacji może być podwójne widzenie. Warto również dodać, że w wyniku operacji zeza zbieżnego, może pojawić się zez rozbieżny, ponieważ ustawienia oka niedowidzącego mogą zostać wyłączone spod kontroli ośrodków korowych.

Zobacz szczegóły

 

Operacja i usunięcie zaćmyLeczenie

Jedyną w pełni skuteczną metodą leczenia i usunięcia zaćmy jest jej operacja. Oferujemy Państwu zabiegi mikrochirurgiczne, które zazwyczaj prowadzone są w trybie „chirurgi jednego dnia”. Do znieczulenia miejscowego służą wówczas krople do oczu, a sam zabieg ma raczej prosty i szybki przebieg. Jeśli jednak sytuacja wymaga bardziej złożonych działań, mogą Państwo liczyć również na operację w znieczuleniu ogólnym. Zapewniamy Państwu doskonała opiekę. Wszystkie zabiegu wykonujemy w doskonale wyposażonej sali operacyjnej, korzystając ze wsparcia najnowocześniejszych technologii. Trzeba pamiętać, że operacja zaćmy jest niekiedy koniecznością, ponieważ nieleczona choroba prowadzi do całkowitej utraty widzenia.

Zobacz szczegóły

 

Mniejsze zabiegi spojówek, powiek i rogówki

zabiegi01

Dokonujemy także mniejszych zabiegów powiek, spojówek oraz rogówki. Leczymy takie chorzenia, jak: gradówka, otorbiony ropień powieki oraz wszelkiego rodzaju torbiele, znamiona i brodawki. Dokonujemy zabiegów przeciwdziałających zwiotczeniu skóry powiek oraz ich opadaniu. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług również i na tym polu. Często bowiem nie są to działania o naturze jedynie estetycznej, ale element szerszej terapii i leczenia poważnych schorzeń.

Zobacz szczegóły

 

Zabieg płukania i sondowania dróg łzowych

W wypadku, gdy pojawiają się przeszkody w odpływie łez, niezbędny może być zabieg płukania i sondowania dróg łzowych. Nie należy bagatelizować tego problemu, ponieważ długotrwałe i pozbawione kontroli łzawienie może doprowadzić do zaburzeń ochrony gałki. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnej żyłki, po czym kanalik zostaje przepłukany

Zobacz szczegóły

 

Leczenie jaskry

W naszym ośrodku zajmujemy się również leczeniem jaskry. To bardzo poważne schorzenie, w wyniku którego możliwa jest kompletna utrata wzroku. Dlatego właśnie tak istotne jest szybkie wykrycie i profesjonalna, skuteczna terapia. Przebieg jaskry polega na stopniowym zaniku włókien, które tworzą nerw wzrokowy. Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na rozwój schorzenia, jest natomiast ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. W leczeniu jaskry zapewniamy Państwu farmakoterapię, ale też niezbędne zabiegi operacyjne.

 

Zobacz szczegóły