ul. Stawowa 12
Wrocław

Monookular aplanat

monookular aplanat

Monookular aplanat to pomoc optyczna, której używa się do wspomagania widzenia jednego oka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, która nie wymaga użycia rąk, ponieważ akcesorium montuje się w klasycznej oprawie okularów. Powiększenie wynosi od 3x do nawet 9x. Jest to idealny wybór, który sprawdzi się zarówno do czytania, jak i pisania. Dużym atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że gwarantuje on wyraźny obraz. W tym przypadku ostrość jest całkowicie zachowana.

W naszym gabinecie dbamy o to, żeby dopasować konkretną pomoc optyczną do indywidualnych potrzeb danej osoby. Zachęcamy zatem do kontaktu telefonicznego albo mailowego lub odwiedzenia naszego gabinetu. Do każdego z klientów podchodzimy w sposób indywidualny, realizując jego potrzeby.

Do czego przydają się pomoce optyczne?

Pomoce optyczne są powszechnie wykorzystywane przez różnorodnych pacjentów, którzy cierpią m.in. na zwyrodnienie plamki żółtej, jaskrę czy zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Jest to sprzęt, który znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, a przede wszystkim czytanie, pisanie czy nawet oglądanie telewizji. Pomoce optyczne mogą zatem poprawić komfort oraz jakość życia. Mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby w każdym wieku.