ul. Stawowa 12
Wrocław

71 344 79 62
71 344 42 27
605 678 888

Diagnostyka

Badanie HRT

Skaningowa konfokalna oftalmoskopia laserowap1_698

Badanie HRT jest nowoczesną, obiektywną metodą diagnozowania jaskry. Umożliwia ono wykrywanie wczesnych zmian jaskrowych, jeszcze przed pojawieniem się ich w polu widzenia. Aparat, wykorzystując skaningową, laserową tomografię siatkówki pozwala na uzyskanie obiektywnej oceny tarczy nerwu wzrokowego (tj. miejsca skupienia wszystkich włókien nerwowych z całego obszaru siatkówki). Pomaga to w rejestrowaniu jaskrowych zmian tarczy nerwu wzrokowego oraz w śledzeniu ich progresji. W wyniku badania HRT uzyskujemy barwny, trójwymiarowy obraz tarczy nerwu wzrokowego, co ułatwia lekarzowi okuliście interpretację stwierdzonych zmian.

Zobacz szczegóły…

 

Badanie OCT / SOCT

Spektralna Tomografia Optycznap1_699

OCT lub SOCT ( optyczna konherentna tomografia ) to badanie, które wprowadziło nowe możliwości diagnostyczne wielu schorzeń siatkówki. Jest bardzo pomocne w rozpoznawaniu i ocenianiu stopnia zaawansowania chorób tzw.plamki żółtej odpowiedzialnej za ostre widzenie centralne. Badanie OCT wykorzystuje się również w celu oceny tarczy nerwu wzrokowego i okołotarczowych włókien nerwowych, co jest wykorzystywane w diagnostyce jaskry. Może służyć także do oceny struktur przedniego odcinka oka. Posiadamy aparat SOCT Copernicus HR o najwyższej rozdzielczości osiowej 3um, co wyróżnia go spośród innych aparatów i pozwala na uzyskanie obrazów o bardzo wysokiej jakości.

Zobacz szczegóły…

 

Badanie UBM – Ultrabiomikroskopia

UBM – biomikroskopia ultradźwiękowap1_701

Ultrabiomikroskopia (biomikroskopia ultradźwiękowa) jest niezastąpioną metodą diagnostyki przedniego odcinka oka. Do obrazowania struktur gałki ocznej wykorzystuje ona falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości- przeciętnie od 35 do 50 MHz. Powyższa metoda umożliwia obrazowanie tkanek z elektroniczną dokładnością do 0,0484 mm. Penetracja wiązki ultradźwiękowej aparatu UBM wynosi około 6 mm, co daje możliwość pełnego obrazowania przedniego odcinka gałki ocznej. Przy odpowiedniej technice badania UBM możemy zobrazować całe ciało rzęskowe i obwodową siatkówkę.

Zobacz szczegóły…

 

Badanie USG – Ultrasonografia

Ultrasonografia w projekcji Bp1_719

Badanie USG – Ultrasonografia w projekcji B – to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju gałki ocznej. Powyższa metoda wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się, rozpraszania oraz odbicia fali ultradźwiękowej na granicy ośrodków. Standardowe głowice do prezentacji B mają częstotliwość 10-15 MHz.

Zobacz szczegóły…

 

Angiografia Fluoresceinowa

Angiografia Fluoresceinowa (AF)p1_702

Od 1999 roku w naszym osrodku wykonujemy angiografię fluoresceinową oraz indocyjaninową. Zespół wykonujący badania jest wysoko wykwalifikowaną kadrą lekarzy, pielęgniarek oraz techników dla których diagnostyka jest nie tylko pracą ale również pasją. Angiografia fluoresceinowa (AF) jest badaniem obrazowym siatkówki oraz tęczówki oka z wykorzystaniem Fluoresceiny 10%.

Zobacz szczegóły…

 

Angiografia Indocyjaninowa

p1_703

Angiografia Indocyjaninowa (ICG)

Angiografia indocyjaninowa (ICG) jest to badanie obrazowe naczyniówki oka z wykorzystaniem barwnika 5% Indocyjaniny.

Zobacz szczegóły…

Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny

50-018 Wrocław, ul. Stawowa 12/3

71 344 79 62

71 344 42 27

605 678 888