ul. Stawowa 12
Wrocław

Lek. med. Ewa Kostuś,
Specjalista okulista

Lek. med. Ewa Kostuś

Specjalista chorób oczu z dużym doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia jaskry oraz zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

 

Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym pracuje od 2001 r.

Zajmuje się kwalifikacją do terapii anty-VEGF, laseroterapią schorzeń siatkówki i YAG kapsulotomią. Jest specjalistą w dziedzinie kontaktologii,dobiera soczewki kontaktowe sferyczne, toryczne i progresywne. Wykonuje zabiegi usunięcia drobnych zmian powiek (gradówek, kaszaków, kępek żółtych). Ponadto wykonuje i interpretuje badania: angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej dna oka, a także od 2007 roku SOCT.

Odbyła liczne staże zagraniczne w renomowanych Ośrodkach Okulistycznych w USA (Wills Eye Hospital, Filadelfia), Wielkiej Brytanii (Ashford Hospital), w Szwajcarii (Klinika Oczna Uniwersytetu w Bazylei). Była uczestnikiem misji okulistycznej w Gwatemali w Comitoncillo.

Przetłumaczyła podręcznik o jaskrze Prof. Flammera (Szwajcaria, Bazylea) oraz rozdział o jaskrze w podręczniku okulistyki Jacka Kańskiego: Clinical Ophtalmology. A Systematic Approach. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w zjazdach i konferencjach okulistycznych, odbywających się w Polsce i za granicą.