ul. Stawowa 12
Wrocław

kobieta podczas badania wzroku

Czy w ciąży należy odwiedzać okuliste?

W okresie ciąży ciało kobiety przechodzi przez wiele zmian, które mogą wpłynąć na różne aspekty jej zdrowia, w tym również na wzrok. Warto zastanowić się, czy w tym czasie istnieje potrzeba konsultacji z okulistą. (więcej…)

dziecko u okulisty

O czym warto pamiętać, by wizyta u okulisty była dla malucha łatwiejsza?

Wizyta u specjalisty, takiego jak okulista dziecięcy, może budzić obawy zarówno u rodziców, jak i u dzieci. Dlatego warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się na takie spotkanie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i sprawić, że badanie wzroku będzie dla malucha łatwiejsze. W naszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Wam w tej kwestii. (więcej…)

choroba oczu

Przewlekła choroba oczu a codzienne życie – jak sobie radzić?

Przewlekłe choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma czy retinopatia cukrzycowa, mogą znacznie utrudnić codzienne życie. Wpływają na jakość widzenia, co z kolei może prowadzić do problemów z poruszaniem się, czytaniem czy wykonywaniem zawodowych obowiązków. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby radzenia sobie z tymi schorzeniami oraz dostosowania swojego trybu życia do nowych warunków. (więcej…)

chłopiec z zezem

Operacje zeza – jak przebiegają, jakie dają efekty?

Zez to schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku osób dorosłych leczenie zeza jest skomplikowane, ale możliwe. W tym wpisie omówimy, jak przebiegają operacje zeza oraz jakie efekty można osiągnąć dzięki tym zabiegom. (więcej…)

perymetria

Metody badania pola widzenia – czym jest perymetria?

Perymetria komputerowa to nowoczesna metoda badania pola widzenia, która pozwala na dokładne określenie ubytków w zakresie przestrzeni widzianej przez oko. Dzięki tej technologii możliwe jest wykrycie ewentualnych problemów związanych z chorobami siatkówki, nerwu wzrokowego czy schorzeniami neurologicznymi. W Polsce coraz więcej gabinetów okulistycznych oferuje takie badania, a jednym z nich jest nasz Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny we Wrocławiu. (więcej…)

okulista

Jak wybrać dobrego okulistę – porady dla pacjentów

Wybór odpowiedniego specjalisty może być kluczowy dla zachowania zdrowia naszych oczu. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie kompetentnego i zaufanego okulisty, który pomoże nam zadbać o wzrok na najwyższym poziomie. W tym artykule przedstawiamy porady, które pozwolą wam podjąć właściwe decyzje dotyczące wyboru dobrego okulisty. (więcej…)

diagnostyka oczu

Czym jest pachymetria i jakie ma zastosowanie w diagnostyce oczu?

Podejrzewasz, że może masz problemy z ciśnieniem w oczach, ale nie jesteś pewien? Pachymetria to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która może pomóc w wykryciu zmian w grubości rogówki i ocenie prawdziwego ciśnienia śródgałkowego. (więcej…)

pracownik biurowy

Sposoby na ochronę wzroku przy pracy przed komputerem

Długotrwałe korzystanie z komputera może prowadzić do różnych problemów z oczami, w tym suchości oczu, niewyraźnego widzenia, bólów głowy i zmęczenia oczu. Aby pomóc chronić swój wzrok podczas pracy, warto stosować się do sprawdzonych porad okulisty. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć napięcie oczu i chronić wzrok podczas pracy na komputerze. (więcej…)

mężczyzna z zaćmą

Poznaj pierwsze objawy jakie mogą wskazywać na zaćmę

Zaćmę uznaje się za jedną z groźniejszych chorób oczu. Jest ona powodem stopniowej utraty wzroku, a jej przyczyną jest szybko postępujący proces starzenia się oczu. Do najczęściej występujących objawów można zaliczyć pogarszającą się ostrość widzenia, konieczność zastosowania okularów, gorsze widzenie w ostrym świetle oraz znacznych ciemnościach. Co jeszcze powinno zaniepokoić? (więcej…)

zaczerwienione oko

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia rogówki oka

Uszkodzenie rogówki jest częstym powodem wizyt u okulisty. Różnego rodzaju urazy mogą powodować ból, łzawienie, światłowstręt. W zależności od stanu oka, regeneracja może trwać kilka dni, jednak w najgorszych przypadkach może dojść do długotrwałego pogorszenia ostrości wzroku, a nawet ślepoty. Jak dochodzi do takich uszkodzeń? (więcej…)