ul. Stawowa 12
Wrocław

okulista

Jak wybrać dobrego okulistę – porady dla pacjentów

Wybór odpowiedniego specjalisty może być kluczowy dla zachowania zdrowia naszych oczu. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie kompetentnego i zaufanego okulisty, który pomoże nam zadbać o wzrok na najwyższym poziomie. W tym artykule przedstawiamy porady, które pozwolą wam podjąć właściwe decyzje dotyczące wyboru dobrego okulisty. (więcej…)

diagnostyka oczu

Czym jest pachymetria i jakie ma zastosowanie w diagnostyce oczu?

Podejrzewasz, że może masz problemy z ciśnieniem w oczach, ale nie jesteś pewien? Pachymetria to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która może pomóc w wykryciu zmian w grubości rogówki i ocenie prawdziwego ciśnienia śródgałkowego. (więcej…)

pracownik biurowy

Sposoby na ochronę wzroku przy pracy przed komputerem

Długotrwałe korzystanie z komputera może prowadzić do różnych problemów z oczami, w tym suchości oczu, niewyraźnego widzenia, bólów głowy i zmęczenia oczu. Aby pomóc chronić swój wzrok podczas pracy, warto stosować się do sprawdzonych porad okulisty. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć napięcie oczu i chronić wzrok podczas pracy na komputerze. (więcej…)

mężczyzna z zaćmą

Poznaj pierwsze objawy jakie mogą wskazywać na zaćmę

Zaćmę uznaje się za jedną z groźniejszych chorób oczu. Jest ona powodem stopniowej utraty wzroku, a jej przyczyną jest szybko postępujący proces starzenia się oczu. Do najczęściej występujących objawów można zaliczyć pogarszającą się ostrość widzenia, konieczność zastosowania okularów, gorsze widzenie w ostrym świetle oraz znacznych ciemnościach. Co jeszcze powinno zaniepokoić? (więcej…)

zaczerwienione oko

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia rogówki oka

Uszkodzenie rogówki jest częstym powodem wizyt u okulisty. Różnego rodzaju urazy mogą powodować ból, łzawienie, światłowstręt. W zależności od stanu oka, regeneracja może trwać kilka dni, jednak w najgorszych przypadkach może dojść do długotrwałego pogorszenia ostrości wzroku, a nawet ślepoty. Jak dochodzi do takich uszkodzeń? (więcej…)

badanie wzroku

Badanie Hessa – na czym polega i kiedy je wykonać?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. To dzięki niemu każdego dnia możemy zobaczyć, chociażby twarze bliskich, dlatego tak ważna jest jego regularna diagnostyka. Jednym z podstawowych badań okulistycznych, oprócz czytania liter, jest badanie na ekranie Hessa. Czym ono jest i kiedy się je wykonuje? Tego dowiemy się w tym artykule. (więcej…)

operacja oka

Jakich zaleceń należy przestrzegać po zabiegu laseroterapii siatkówki?

Zabieg laseroterapii siatkówki jest nieinwazyjny i niemal bezbolesny, ale przez kilka godzin może występować dyskomfort w widzeniu.  Warto się zdecydować, ponieważ jest uznawany za niezwykle skuteczną metodę leczenia schorzenia. Warunkiem powrotu do zdrowia jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarza. (więcej…)

stożek rogówki

Wpływ stożka rogówki na codzienne funkcjonowanie

Stożek rogówki jest degeneracyjną, ale niezapalną chorobą oka. Następują zmiany w strukturze rogówki, prowadzące do ścieńczenia oraz nadmiernego jej uwypuklenia. Rogówka na nietypowy, bo stożkowaty kształt i zdecydowanie utrudnia codzienne funkcjonowanie, czyli czytanie, prowadzenie samochodu, a także korzystanie z elektronicznych urządzeń. (więcej…)

dziewczynka podczas badania u okulisty

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u okulisty dziecięcego?

Problemy ze wzrokiem coraz częściej występują również u dzieci. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola, wczesna diagnostyka, a także szybkie wdrożenie leczenia. Jak jednak przygotować malucha do pierwszej wizyty u okulisty dziecięcego? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania praktycznych porad w tym zakresie. (więcej…)

oko

Grubość rogówki – jaka jest prawidłowa wartość i co się dzieje w razie problemów?

Rogówka to pierwsza warstwa oka, przez którą światło wpada do jego wnętrza. Jej zadaniem jest łamanie oraz skupianie promieni słonecznych, tak aby powstał wyraźny obraz. Badanie grubości rogówki odgrywa istotną rolę w profilaktyce niektórych chorób wzroku, Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. (więcej…)